Çağrı Merkezi Uçtan Uca

Bulut IVR - Sesli Yanıt Sistemi

Bulut IVR ile sizi arayanları sesli bir şekilde karşılamasını ve onları belirlediğiniz kişilere yönlendirmesini sağladık. Müşterilerinizin tuşlama yaparak borç sorgulama, bakiye öğrenme gibi işlemleri yapmasını kolaylaştırdık. 

Çağrı Merkezi Ses Kayıt

Bulut Ses Kayıt

Bulut Çağrı Merkezinde yapmış olduğunuz görüşmelerin ses ve yazışma kayıtlarını tuttuk ve sizin kolayca erişip dinlemenizi sağladık. Ses kayıtlarını sıkıştırılmış formatta tutarak daha az er kaplamasını sizler için sağladık.

Çağrı-Merkezi-OmniChannel

Auto Search

Bulut Çağrı Merkezinde de Predictive Dialer (Öngörülü arama) , Preview Dialer (Ön izleme) otomatik arama modülleri ile satış operasyonlarınızın verimliliğini artırmanıza ve binlerce müşteriye daha hızlı ulaşmanızı sağladık.

Çağrı Merkezi Scripter

Scripter

Bulut Çağrı Merkezi sistemimiz ile Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcilerinin çağrı esnasında akışlarını yönetebileceği bir scripter hazırladık, temsilcilerin çağrıları daha kontrollü ve önceden tanımlı metinlerle yönetmesine imkan sunduk.

Wallboard

Wallboard

Bulut Çağrı Merkezi ile ister evden ister ofisten tüm operasyonu gözlemleyeceğiniz gelişmiş bulut çağrı merkezi wallboard’ı hazırladık. Bu çağrı merkezi wallboard’ı temsilcilerin durumlarını göstermekle beraber operasyon verilerini de gerçek zamanlı olarak sizlere sunmasını sağladık.

Çağrı Merkezi Raporlar

Reporting Analysis

Bulut Çağrı Merkezi ile lokasyon bazında üretim, operasyon raporları, çağrı raporları, sonuç kodu raporları, iletişim kanalı raporları, müşteri temsilcisi performans raporları gibi bir çok raporu sizler için önceden tasarladık. 

Çağrı-Merkezi-OmniChannel

OmniChannel

Omnichannel Bulut İletişim Merkezinizde Canlı Destek, E-posta, Facebook, Instagram, Twitter, Telefon, Görüntülü Görüşme gibi bir çok iletişim kanalı tek bir platformdan yönetmenizi sağlamakla beraber müşterilerinizi tekilleştirmenizi ve iletişim kanal bazlı raporlamanız için sistem geliştirdik. 

Çağrı-Merkezi-OmniChannel

Customer Experience

We have created the platform that you will constantly monitor systematically, so that you can try CSAT, CES, NPS, FCR, FRT and all other metrics required for a unique customer experience in different time zones under different conditions and to improve the quality of customer experience. 

Çağrı-Merkezi-Backoffice

Notification Management

In order to achieve perfection where communication begins, we have prepared an integrated notification management system for you to measure and evaluate your business processes, starting with a Customer Representative, and to compare notification management performance between departments.

Call Center

Wallboard

  • All Operation on One Screen
  • Real Time Agent States
  • Leaderboards
  • Communication Channels Details

In the communication center, we have prepared a wallboard that you can manage the whole process from a single screen and project it to the operating televisions. We have made it possible for you to follow the Daily Agent Performances from this screen. 

Çağrı Merkezi Wallboard
Çağrı-Merkezi-Kalite-Yönetimi
Assesment and Evaluation

Quality Management

  • Dynamic Quality Forms
  • Correspondence and Evaluation of Audio Recordings
  • Calibration
  • Customer Representative Performance Analysis
  • Feedback Based Evaluation
  • Instant Performance Tracking

We know that performance evaluations of all representatives in your Call Center will increase the quality of your operation. For this reason, we have developed an evaluation system in accordance with the Instant, Dynamic, Easy and Basic Performance criteria. 

AUTO SEARCH


We have developed a flexible, manageable and easy system for you to maximize agent performance and reach your customers faster with the automatic call system. With modules such as Predictive Dialer and Preview Dialer, we have created a structure where you can manage search speeds yourself.
Çağrı-Merkezi-Otomatik-Arama
Çağrı-Merkezi-Müşteri-Deneyimi

CUSTOMER EXPERIENCE

In order to create a unique Customer Experience in your Call Center, we have gathered all communication channels together and ensured that you provide a unique experience to your customers.

Analysis

Our Call Center management software is equipped with an analytics and reporting system that allows you to monitor every aspect of your communications, make better decisions and optimize your entire workforce to save money.
Çağrı-Merkezi-Raporları

Omnichannel Bulut Çağrı Merkezi

Omnichannel Call Center
Facebook, Whatsapp, Instagram, Phone, Web Chat, EMail

Integrated

We have enabled you to provide integrated service to customers in all incoming calls to Call Centers, we have enabled your Customer Call Center to come through the communication channel they prefer, and we have deduplicated your customers coming from all these communication channels. Thus, we have made it possible for you to see the entire communication history of a customer. With the Spechy OmniChannel Call Center Platform, we have enabled you to better serve your customers.

Omnichannel Çağrı Merkezi