ChatWidget

Sohbet Penceresi Görselleştirmenin Gücü

Sohbet Penceresi Görselleştirmenin Gücü ilgili detaylı bilgiden önce son zamanlarda popüler e-ticaret siteleri başta olmak üzere birçok firma canlı destek sisteminin gücünü keşfetmiş durumda. Telefon ve E-posta üzerinden iletişimde görselleştirmenin mümkün olmadığı ve bu nedenle Canlı Destek görsel anlamda sizi güçlü ve gösterişli gösterir. Bu güç aynı zamanda görselleştirme ile daha verimli hale geliyor. Fakat internet sitenize sadece Canlı Destek penceresi yerleştirmek ve aktif etmek yeterli olmuyor. Bunun dışında tasarımında sitenize uyumlu hatta sayfalarınıza uyumlu olması gerekiyor.
Sohbet Penceresi görselleştirmenin gücünü artırmanız için gerekenleri sizler için sıraladık.

Sohbet Penceresini sitenizin ayrılmaz bir parçası haline getirin

Kurumsal kimliğinizde kullandığınız renkler, fontlar hatta logoları kullanmaktan kaçınmayın. Var ise size ait Icon ve Avatarları kullanmalısınız.

Sitenizde görülebilir ve hızlı erişilebilir yerde olmalı

Ziyaretçileriniz Canlı Destek için sitenizde hazine avına çıkmamalılar. Göz önünde ve erişimi kolay yerlerde olmalı. Destek sayfanızda yada satış sayfalarınızda farklı renkler ile vurgulayabilir ve departmanlarınıza göre yönlendirebilirsiniz. Kolay fark edilebilir olması verimliliği artıracak.

Chat Emoji kullanın müşteri duygularını yakalayın

Canlı Yardım penceresinde müşterileriniz ve müşteri temsilcileri duygularını ifade edebilmek adına standart chat emojilerini kullanmalarını olanak sağlamalısınız. Emojiler genellikle sarı renkte olmakla beraber açık renkleri tercih etmelisiniz. Sohbet penceresi tasarımınıza göre renkleri belirleyebilirsiniz. Canlı Destek Emoji boyutları çok küçük veya çok büyük olmamalı.

Abartmayın!

Yanan, Patlayan, Zıplayan efektler kullanmaktan kaçının yoksa müşterileriniz sitenizden soğurlar. Müşterileriniz Canlı Yardım sunmak yerine onları sitenizden kaçırabilirsiniz. Bu nedenle sitenize uygun gölgelendirme yada parlama efektleri uygulayabilirsiniz.

Sohbet Penceresi Teması Uyumlu olmalı

Sadece sayfaya eklediğiniz chat buttonu değil aynı zamanda açılan pencerede yer alan sohbet balonları, avatarlar, icon’lar ve görsellerde sitenize ile uyum olmalı.
Spechy Canlı Destek penceresi özelleştirme yeteneği ile internet sitenizin tasarımına dakikalar içerisinde uyum gösterebilir. Aynı zamanda button ve avatarları sizlere uygun ekleyebilir olması müşterilerinize eşsiz bir canlı yardım müşteri deneyimi yaşatmanıza yardımcı olur.
Umarız bu yazımız sizlere Canlı Yardım uygulaması görselleştirme hakkında yeterli bilgi sunmuştur.