Müşteri Hizmetleri Chat Bot

Müşteri Hizmetleri için Chat Bot

Müşteri Hizmetlerinde Canlı Destek kullanıyorsanız ve Müşteri Temsilcileriniz Canlı Yardım konusunda artık yetişemiyor veya zaman yönetimi iyice zorlaştı ise bu zamanlarda Chat Bot kullanımı sağlıklı gözüküyor. Fakat Chat Bot her anlamda müşterinin taleplerini cevaplayabilecek veya sizin adınıza onlara eksiksiz, mükemmel hizmet verebilecek yapıda hiç bir zaman olamayacaklar. Özellikle Çağrı Merkezi Canlı Destek uygulamaları ile birlikte Chat Bot kullanımı sizin için faydalı olabilecektir. Burada öncelikli olarak planlamanız gereken bir müşteri ile canlı destek görüşmesi başladığında Chat Bot iş akışınızda nerede devreye girecek ve nerede canlı müşteri temsilcisi ile iletişim kurmaya olanak sağlayacak.

Sadece canlı destek iş akışlarınızı planlamanız yeterli gelmeyecek aynı zamanda sizin uygulamalarınız ile entegre olmasını sağlayarak müşterilerinizi tanıyacak ve onlara verdiğiniz hizmetin devamlılığını ve sürekliliğini sağlayacaksınız. Chat Bot CRM sistemin ile entegre olunca Müşterileriniz Canlı Destek sistemine giriş yaptığında bu aşamada Chat Bot veya Çağrı Merkezi müşteri temsilcisine aktarılıp aktarılmayacağını bilebilir. Bu şekilde verimliliğinizi en üst düzeye taşıyabilirsiniz.

Gelen destek talepleri Chat Bot için uygun mudur?

Chat Bot’lar genellikle dar, sık rastlanan ve rutin talimatları takip etmede başarılıdırlar. Başarabileceğiniz gelişmişlik seviyesi kesinlikle bir telefon IVR’sinden daha yüksek ancak yine de her tür müşteri hizmetleri etkileşiminde zor bir yoldur. Bir chatbot planlamasını, başlangıç ​​için kolay bir kullanım akışlarına odaklayın ve mümkün olduğunca kısa yol ve yönlendirme uygulamaya çalışmalısınız. Çağrı Merkezi Canlı Yardım uygulamasını kullanan müşteri temsilcilerine gelmeden her türlü soru ve sorunun bilgilerini almalı müşteri temsilcisini sorunun çözümünü en kısa sürede sumak için hazırlamalıdırlar.

Müşterileriniz robot ile sohbet etme hayranı değiller.

Aslında canlı destek konusun geçtiği tüm ortamlarda “Ben canlı bir insan ile görüşmeyi tercih ediyorum” diyen insanlara oldukça sık rastlıyoruz. Bazıları aslında bu uygulamanın gereksiz olduğunu ve bir insana kızmayı veya onunla doğrudan iletişime geçmeyi tercih ettiklerini iletiyorlar. Aslında az önce bahsettiğimiz konu da bunu destekleyen nitelikte, çünkü her şeyi en hızlı şekilde yapmalı ve müşterileri memnun etmeliyiz.

Müşteri Hizmetlerinizde Chat Bot kullanmak için hemen bizimle iletişime geçin.

Kingbetting giriş - Sekabet -
ecasino.pro