Türkiye’deki Müşteri Hizmetleri için En İyi Bulut Tabanlı Çağrı Merkezi Yazılımları Nelerdir?

Çağrı Merkezi Yazılımı nedir?

Çağrı Merkezi Yazılımı , birden çok kanal ve kaynaktan gelen müşteri iletişimlerini yönetme işlevi olan bir uygulamadır. Günümüzde müşteri memnuniyetini artırmak ise, genellikle çağrı merkezi yazılımının uygulanmasına bağlıdır. Müşteri hizmetleri için en uygun bulut tabanlı teknolojiler, diğer birçok özellikle birlikte; temsilcilerin giden aramalar yapmalarına, gelen aramaları ele almalarına, arama ölçümlerini izlemelerine ve işgücü yönetimini gerçekleştirmelerine yardımcı olur.

Çağrı merkezi yazılımına entegre olan farklı iletişim kanalları bulunmaktadır. Telefon görüşmeleri, anlık mesajlaşma, sosyal medya, video konferans vb. bazı önemli iletişim kanallarıdır.

Türkiye’de müşteri hizmetleri için en iyi bulut tabanlı çağrı merkezi  yazılımları sunan çeşitli hizmet platformları bulabilirsiniz. Her birinin amacı ise ortaktır, “ etkin bir iletişim sistemi sağlayıp müşteri deneyimi artırmak”. Ancak, her platform farklı özellikler ve abonelik planları sunabilir.

Bu nedenle, işinizi kolaylaştırmak adına Türkiye’deki müşteri hizmetleri için en iyi bulut tabanlı çağrı merkezi yazılımlarını bulmak için kapsamlı bir araştırma yaptık.

2021’de işletmenize büyük fayda sağlayacak en iyi 5 çağrı merkezi yazılımının listesi:

  • Spechy

%100 Yerli ve Milli olan Spechy; işletmelerin, iletişim dünyasında işletmelerin kendilerini yeniden keşfetmelerine yardımcı oluyor. Çağrı Merkezinde uçtan uca eşsiz Müşteri Temsilcisi ve Çağrı Merkezi yöneticisi deneyimi sağlayan Spechy’de her şey hızlı, kolay ve oldukça yönetilebilir tasarlanmıştır.

Güncel ve popüler olan müşteri iletişim kanallarından Canlı Destek, E-Posta, Telefon, Görüntülü Görüşme, Sosyal Medya, Whatsapp gibi iletişim kanallarını tek bir merkeze toplamaktadır. Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcilerinin zorlanmadan tek bir ekrandan tüm gelen ve giden çağrıları karşılamasını sağlayarak müşterilerinize çok kanallı iletişim ayrıcalığı sunmaktadır.

Çağrı Merkezi temsilcisinin mükemmel iletişim sağlayabilmesi için; eşsiz gelen giden kutusu, sonuç kodları, etiketleme, kurum içi mesajlaşma gibi bir çok özelliğe bir arada sahip olma imkanı da bulunmaktadır. Türkiye’deki müşteri hizmetleri için en iyi bulut tabanlı çağrı merkezi yazılımlarından olan Spechy, müşteri deneyimini de en üst düzeye çıkarmaktadır.

  • Infoset

Tüm çağrı merkezi fonksiyonlarını bir arada toplayan Infoset; esnek çağrı dağıtımı, çağrı yönlendirme, çağrı havuzları, ses kaydı, gelişmiş IVR, CTI, ACD, TTS gibi birden çok özelliği hizmetinize sunmaktadır.

Ticketları, e-postaları, canlı sohbetleri ve daha fazlasını tek bir platformdan yönetmenizi sağlamaktadır. Müşteri yolculuğundaki her noktayı takip etmenizi sağlayarak süreci raporlaştırmaktadır.

Yardım merkezi ile müşterilerinize yardım içerikleri sunabilir, canlı destek yazılımıyla entegre olarak müşterilerinizin sorularına kendi yanıtlarını bulmalarını sağlayabilirsiniz.

  • AloTech

Müşterilerinizi anlamanın, ihtiyaçlarına proaktif yaklaşmanın ve akıllı çözümler sunmanın önemini vurgulayan AloTech, verimliliği optimize edip maliyeti düşürmeyi sağlayan yeni nesil bir çağrı merkezi platformudur.

AloTech ile yetenek bazlı ve kayıt bazlı yönlendirmeler ile iş akışını düzenleyebilme imkanı sunulmaktadır. İngilizce, kargo, destek, satış, bilgi alma gibi birçok yeteneğe göre kategorilendirme yapabilmektedir.

AloTech ACD kullandığınızda, müşterileriniz kendi ihtiyacı olan menülere yöneleceği için en iyi sonuca daha kolay ulaşabilmektedirler.

Bakım, onarım, lisanslama ve upgrade gibi işletme gereksinimleri olmayan bulut hizmetleriyle çağrı merkezlerine esneklik, maliyet avantajı, yönetim ve kullanım kolaylığı kazandırmayı hedeflemektedir.

 

  • Tegsoft

Tegsoft çağrı merkezinin performansını ve verimliliğini artırmak, müşteri deneyimini en üst seviyeye çıkarmak için raporlama ve analiz hizmeti sunmaktadır.

Raporlama & Analiz sonuçları ile; problemleri tespit edebilir, maliyetleri düşürebilir, hizmet kalitenizi yükseltebilirsiniz.

Tegsoft, çözümlerini IBM Cloud üzerine inşa etmektedir. Bunun sonucu olarak da; esnek iş gücü imkânları, üstün entegrasyon yetenekleri ve müşteri memnuniyeti hedefleri doğrultusunda yeni ve gelişmiş seçenekler sunmaktadır.

  • Desk360

İhtiyacınız olan tüm kanalları tek platformdan yönetebileceğiniz Desk360, 360 derece müşteri desteği hizmeti sunmaktadır.
Özel tasarlanmış, kullanıcı dostu yeni nesil gelen kutusuyla destek taleplerinizi kolayca yanıtlayabilirsiniz. Firmanızın ihtiyaçlarına göre farklı ekipler oluşturarak işlerinizi pratik bir şekilde organize edebilirsiniz.

Müşterilerinize sunacağınız self servis seçenekleri ile onların tüm sorunlarını vakit kaybetmeden çözüme ulaştırmalarına olanak tanıyabilir, tüm verilerinizi tek tıkla gözlemleyerek süreçlerinizi yönetebilirsiniz.

Desk360, birçok ek özellik ile ekibinizin işlerini kolaylaştırarak ürününüzün gelişimine katkı sağlayabilmektedir.