Küçük İşletmelerin Rahatlıkla Kullanabileceği En İyi 10 Satış Yönetimi Yazılımı

Satış Yönetimi Yazılımı

Şirket büyüdükçe gelişimini sürdüren satış ekibi, potansiyel müşterileri ve olağan müşterileri takip etmek için donanımlı bir CRM sistemine ihtiyaç duymaktadır. Satış yönetimi yazılımı, birçok satış elemanı tarafından bağlantılarını organize etmek, iletişim hattını yönetmek, maksimum verimlilik, iş akışlarını ve organizasyonel süreçleri düzene sokmak için kullanılmaktadır. Küçük işletmelerin rahatlıkla kullanabileceği satış yönetimi yazılımları; iş hacimlerini ileri düzeyde genişletmesini sağlamaktadır.

Bir CRM platformunu tercih etmeden önce, ihtiyaçlarınızı dikkatlice düşünmek, popüler seçeneklerin artılarını ve eksilerini tartmak önem arz etmektedir.

Küçük İşletmelerin Satış Yönetimi Yazılımında Olması Gereken Kriterler

Doğru satış yönetimi yazılımını seçmek, genellikle bir girişimin başarısı için kritik öneme sahiptir. Acil ihtiyaçlarınızı karşılayan ama aynı zamanda uzun vadeli bir çözüm olarak mantıklı bir yazılım aramak çok normaldir. Sonunda satış CRM’inizi seçip, tüm verilerinizi yeni bir platforma taşımak isterseniz bu süreç; maliyetli, yıkıcı ve zaman alıcı olabilir.

Küçük İşletmeler İçin En İyi 10 Satış Yazılımı

1. Spechy

Spechy, işletmeler için bir bulut yazılımı sağlayıcısıdır. Amaca yönelik olarak oluşturulmuş Çok Kanallı İletişim Merkezi platformu; müşteri hizmetleri, satış ve pazarlama işlevlerini etkinleştiren bir dizi uygulama sunmaktadır. Çok Kanallı İletişim platformu; sesli görüşme, sohbet, e-posta, sosyal medya, görüntülü arama ve mobil kanallar arasında müşteri etkileşimlerinin eşzamanlı yönetimini ve optimizasyonunu sağlar.

“Spechy, birçok farklı alanda (Perakende, Eğitim, Seyahat, Finans, Telekomünikasyon, Teknoloji, Reklam, lojistik) benzersiz CRM’i ile küçük ve orta ölçekli işletmelere hizmet vermektedir.”
Capterra İncelemesi

2. HubSpot

Satış yönetimi yazılımının ücretsiz sürümü sayesinde HubSpot, birçok girişim için popüler bir CRM haline geldi. Ayrıca HubSpot için yapılan incelemelerin birçoğunda, sağlam bir “başlangıç” modeli olduğu kanısına varılmıştır.

“HubSpot iyi bir başlangıç CRM’idir. Çok sayıda harika entegrasyonlara sahip fakat ücretinin karşılığını verebilecek birçok yerleşik özellik bulunmuyor.”
Capterra İncelemesi

3. Salesforce

Salesforce, güçlü ad tanıma özelliğine sahip başka bir CRM’dir. Pek çok kullanıcı için yapılandırması oldukça pahalı ve zaman alıcı olabilse de, güçlü bir yazılım çözümü olarak övülmektedir.

“Para sizin için sorun değilse ve sistemi ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebiliyorsanız, Salesforce sizin için en iyi CRM’dir.”
Capterra incelemesi

 

4. Copper

G Suite için özel olarak oluşturulmuş bir CRM olan; Copper, Gmail ve Google Takvim gibi popüler araçlarla tamamen entegredir. Küçük işletmelerin rahatlıkla kullanabileceği satış yönetimi yazılımları arasındadır.

“Genel olarak, çok iyi bir CRM sistemi. Satış sürecini yönetmek için ihtiyaç duyulan tüm işlevsellik ve araçlara sahip.”
Capterra incelemesi

 

5. Pipedrive

Pipedrive, özellikle KOBİ’ler için üretilmiş bir CRM platformu olarak tanımlamaktadır. Hatta bazı kullanıcılar, Pipedrive’ı ideal bir “yeni başlayan” CRM platformu olarak yorumlamaktadır.

“Pipedrive, işlevsel bir CRM platformudur. Salesforce ve diğer muadillerine göre daha uygun/daha ucuz bir alternatiftir. Kullanımı kolay ve harika bir arayüze sahiptir.”
Capterra incelemesi

 

6. Nutshell

Copper ve Pipedrive gibi Nutshell de özellikle KOBİ’leri hedefleyen satış yönetimi yazılımlarından biridir.

Nutshell’in kullanıcı veya depolama sınırı bulunmamaktadır. Bazı kullanıcılar bu yazılımı, uygun fiyatlı oluşu ve kullanımı kolaylığından ötürü önermektedir.

“Güncellemelerle birlikte bazı tekrar eden sıkıntılar ortaya çıksa da anında düzeltilebilmektedir. ”
Capterra incelemesi

7. Zendesk Sell

Zendesk’in satış CRM’i, KOBİ’ler düşünülerek tasarlanmış, kullanımı kolay bir yazılım aracıdır. Zendesk kullanıcıları, satış yönetimi yazılımını kullanım kolaylığı sebebiyle tavsiye etmektedir.

“Zendesk, takımda kimin ne yaptığını takip etmemize izin vererek temsilcilerinizi kontrol etmenize olanak tanır. Kullanımı kolay ve küçük ekipler için harikadır.”
Capterra incelemesi

 

8. Nimble

Nimble, kendisini “Office 365 ve G Suite için basit, akıllı bir CRM” olarak tanımlamaktadır.

Bulut tabanlı CRM’de e-posta takibi veya Facebook mesaj entegrasyonu bulunmamakta, bu da bazı kuruluşlar için tercih etmeme sebebi olabilmektedir. Ancak PCMag’e göre, “Yoğun bir Facebook kullanıcısı değilseniz CRM hizmeti Nimble, sosyal medya yönetiminizi ve müşteri iletişiminizi büyük ölçüde basitleştirebilir.”

“Nimble, iş kurarken veri bulmaya ve süreci devam ettirebilme konusunda çok büyük destek sağlamaktadır.”
Capterra incelemesi

 

9. Freshworks

Daha önce Freshsales olarak da bilinen Freshworks, makul bir fiyata, kullanımı kolay bir arayüz sağlamaktadır. Ayrıca çeşitli entegrasyonlar, özelleştirme seçenekleri ve proaktif bir AI asistanı hizmeti de sunmaktadır.

“Kullanıma hazır bir SaaS uygulaması olarak gerçekten çok iyi ve uygulaması kolay.”
Capterra incelemesi

 

10. Zoho

Küçük işletmelerin rahatlıkla kullanabileceği satış yönetimi yazılımlarının başında gelen Zoho, en uygun fiyatlı seçeneklerden biridir. Fakat en fazla üç kullanıcı için ücretsiz bir sürümü mevcuttur. Daha büyük bir ekibiniz varsa ya da daha iyi özelliklere erişmek istiyorsanız, farklı bir hizmet – fiyat politikasından faydalanmanız gerekmektedir.

“Zoho ile ilgili en iyi şey, üç kullanıcıya kadar ücretsiz olmasıdır. Henüz CRM için bütçesi olmayan, verileri depolamak ve daha sonra kolayca arayabilmek için bir alana ihtiyacı olan küçük işletmeler için harika bir seçim.”
Capterra incelemesi