Çağrı Merkeziniz Bulut Tabanlı Değilse Ne Yapmalısınız?

Bulut Tabanlı Çağrı Merkezi Yazılımı Nedir?

Bulut tabanlı çağrı merkezi yazılımı, bir şirketin gelen ve giden iletişimlerini yönetmek için kullanılan web tabanlı bir yazılım platformudur. Bulut tabanlı olduğundan, teknolojiyi barındırmak için fiziksel bir konuma ihtiyaç duymamaktadır. Bu durum, şirketlerin ve temsilcilerin verilere; her zaman, her yerden erişebileceği anlamına gelmektedir.
Bulut tabanlı çağrı merkezi yazılımı; size dünyanın her yerinde çalışma fırsatının yanı sıra iş gücünüzü müşteri taleplerini karşılayacak şekilde ölçeklendirme esnekliği sağlamaktadır.
Bulut tabanlı çağrı merkezi yazılımı sayesinde şirketlerin fiziksel altyapıya yatırım yapmasına gerek kalmamaktadır. Yalnızca sanal aracıların gelen ve giden aramaları sorunsuz bir şekilde yönetmesi için yeterli bant genişliğine sahip internet bağlantısı gerektirmektedir.

Çağrı Merkeziniz Bulut Tabanlı Değilse Ne Yapmalısınız?

Çağrı merkezi kurumsal altyapısının ve yazılım harcamalarının çoğu artık bulut tabanlı teklifler için ayrılmış ve bunların etrafında toplanmıştır. Çağrı merkezinizi buluta taşımayı düşünmenizin birçok nedeni mevcut. Çağrı merkezi sektörü baş döndürücü bir hızla gelişirken, kendinize ne beklediğinizi sormanın zamanı gelmiş olabilir.

İletişim merkezinizi buluta taşımayı düşünecek olursanız, incelemeye değer beş nokta bulunmaktadır.

Bütçe Kısıtlamalarınız Var mı?

Kısıtlı bir bütçeniz varsa, yeni bir sistemin sizleri zora sokacağından endişe duyabilirsiniz. Endişelerinizde haklısınız çünkü önemli bir öncül çözümün ön maliyetleri, karşılayabileceğinizden daha fazla olabilir. Ancak, bulut tabanlı çağrı merkezi yazılımına geçişte, donanımsal ya da kurulum personeli maliyeti olmadığından, buluta geçiş yapmak sizi bu maliyetlerden kurtararak kara geçirecektir.

Çağrı Hacmindeki Değişiklikler, Temsilcilerinizin Görevlendirilmesini Zorlaştırıyor mu?

Öncül sistemler, ölçeklendirmeyi olması gerektiğinden daha hızlı ve uygun maliyetli hale getirir. Geleneksel iletişim merkezleri, beklenmedik çağrı hacmini karşılarken büyük masrafları da beraberinde getirir. Bulut iletişim merkezi, ölçeklendirmeyi daha uygun maliyetli hale getirir.

Eski Yazılımlar ve Güncellemeler Tarafından Yaratılan Zorluklarla Karşılaşıyor musunuz?

Bütçe kısıtlamaları, sisteminizi güncellemeniz konusunda engel yaratabilir. Bulut iletişim merkezi sisteminin eşsiz avantajlarından birisi de, sürekli güncellemeler zorunda kalıp maliyet yaratmak zorunda olmamanızdır. Bulut iletişim merkezi sayesinde, sürekli ve güvenilir bir şekilde donanıma ihtiyaç duymadan kapsamlı güncellemeler ve yükseltmeler gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteri Verilerinin Güvenliğini Sağlamak Bir Öncelik midir?

Müşteri verilerinin güvenliğinin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak çoğu zaman teknik eksiklikler ve bütçe kısıtlamaları güvenliğin önceliğimiz olmasını engeller. Bulut iletişim merkezleri, SSL şifreli IP oturumları, şifreli çağrı başlatma ve kimlik doğrulaması ile müşteri verilerini güvende tutmanıza yardımcı olmak için her zaman güncel bir yöntemdir.

Kesinti Süresi Şirketinizi Olumsuz Etkiler mi?

İletişim merkeziniz çöktüğünde, müşterileriniz kötü iletişim deneyimi yaşar ve temsilcilerinize bağlanamaz. Çalışma süresi, kârlılığınızı korumak için çok önemlidir. Bu sebeple bulut çözümü ise, iletişim merkeziniz için büyük bir fark yaratabilecek, anında işletim değişiklikleri yapma yeteneği ve çevikliği sağlar.

Spechy’in kurumsal bulut iletişim merkezinin, eşsiz özellikleriyle şirketiniz için nasıl çalışabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşabilirsiniz.