Görüntülü Görüşme

Video Chat kullanarak iletişim gücünüzü artırın

Görüntülü sohbet (Video Chat) özelliği ile destek ekibiniz uzaktan müşterilerinizin sorunlarını hızlı ve verimli şekilde çözmesine yardımcı olmak için kullanabilirler. Bu şekilde sunulan hizmetin kalitesi daha iyi olacağından zaman ve paradan tasarruf sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte sorunları daha ilk aramada çözerek müşteri memnuniyetini artırabilirsiniz.

Video Chat Ürün Özellikleri

Video sohbet özelliğinin web siteniz ile entegrasyonu kolaydır ve sadece bir düğmeye tıklayarak müşteri tarafından başlatılabilir. Alternatif olarak müşterinizin sizinle iletişim kurma yöntemlerine bağlı olarak bir e-postadan, sohbet penceresinden veya SMS’den görüntülü sohbeti başlatabilirsiniz.

Ürün, birden fazla tarayıcı ve cihazla uyumludur. Müşteri temsilcileri herhangi bir mobil cihaz kullanarak müşterilerle iletişim kurabilirler. Üstelik son teknoloji kullanılmasından dolayı çok yüksek bir internet hızına ihtiyaç duymazsınız.

Video sohbeti düşük bant genişliği gerektirdiğinden, gelişmiştir.  Müşterinizin herhangi bir uygulamayı indirmesi gerekmez ve son derece kullanıcı dostudur. İnternetin hızın düşük olması durumlarda görüntüyü optimize ederek kesintisiz iletişime devam etmelerini sağlamaktadır.

Video Chat Avantajları

Görüntülü sohbet ile uzaktan müşteri hizmetleri sunmanın birçok avantajı vardır. Öncelikle müşteri ile temsilci arasındaki iletişim kalitesini arttırır. Yüz yüze iletişimde, jestler, ifade, tonlamalar ve iletişim kurmak için kelimeler kullanılır. Bununla birlikte web chat yoluyla iletişim kurarken yalnızca kelimeler kullanmamız gerekir. Bu da iletişim kuramamak veya anlam kaybına neden olabilir. Müşteri hizmetleri temsilcisi müşterinin söylediklerini anlayamayacağını düşünürse görüntülü görüşme başlatabilir.

Görüntülü Görüşmeden Canlı Desteğe Geçiş

Müşterileriniz sizlerle olan iletişimin kesintisiz ve kaliteli olmasını istemekteler. Video Chat ile başlayan süreçlerde bağlantı sorunlarına karşın müşteri temsilcileri istedikleri zaman canlı destek yazışması ile devam edebilirler.

Dosya Aktarımı ve Ekran Paylaşımı

Görüşme esnasında sunumunuzu gönderebilir veya ekranınızı paylaşarak çok önemli dokümanlar üzerinde sunum yapabilirsiniz.

Görsel iletişim Faydaları

Örneğin, müşteriniz teknik destek alırken cihazında ki eksik ya da arızalı parçayı Video Chat yoluyla müşteri temsilcisine gösterebilir. Bu şekilde müşteri temsilcisi eksik veya arızalı parçayı doğru tespit ederek hizmet kalitesini artırabilir. Sorunları doğru yönetebilir ve bu şekilde eşsiz müşteri deneyimini yaşatabilirsiniz.

Sonuç Raporları

Spechy’nin işlem sonuçlarını işlemesi size müşteri Temsilcilerinin yapmış olduğu görüşmelerin detaylarına sahip olmak ve müşteri deneyimini ölçmenizde yardımcı olur. Tüm yapılan işlemlerin sizin için ne ifade ettiğini görebilir ve verdiğiniz hizmetin kalitesini artırabilirsiniz.

Video Görüntüleri Kaydetme

Video Chat ile yapılan tüm görüşmeler kayıt altına alınır ve daha sonra müşteri temsilcisi kalite değerlendirme yapılırken kullanılabilir. Üstelik üstün kayıt özellikleri ile lokal ve uzak sunuculara kaydederek her yerden erişmenize yardımcı olur.