Görüntülü Görüşme

VİDEO CHAT İLE İŞE ALIMLARDA VERİMLİLİĞİ ARTIRMAK

Ekonomik koşullardan bağımsız olarak, personel sayısının geçici personel alımına yönelmesi ve ortalama olarak bir kişinin işinde daha kısa kalması nedeniyle iş alımlarda görüşme sayısı artmaktadır. Bu eğilim çeşitli sorunları beraberinde getirmekte ve işe alım süreçlerinde verimliliği artırmada artan bir baskıya neden olmaktadır. Esnek ve verimli bir süreç arayışında olan işletmeler teknolojik gelişmeler ile yetenek seçme ve işe alma konusunda yeni fırsatlar sunar. Video Chat uygulamalarının kullanılması, işletmelerin üstesinden gelmek zorunda oldukları işe alım konularında önemli çözümler getirmektedir. Video Chat ile işe alım süreçlerinizin verimliliği artıracak 4 nedenden bahsedeceğiz.

Zamandan ve kaynaklardan tasarruf etmek

Aday tarama genellikle pahalı ve zaman alan bir görevdir. Adayların ulaşım ve randevu süreçleri zordur. İş alım uzmanları ise değerli zamanlarını sözlü görüşmelerde geçirirken, bazen de ilk beş dakika içerisinde adayı seçip seçmemekle ilgili karar alırlar. İlk görüşme turlarında Video Chat maliyetleri düşürür ve seyahat zorluklarından kurtarır. Video görüşmeleri ile yöneticiler ve adaylar, değerli zaman ve kaynakları harcamadan onlara uygun olan bir yerde ve zamanda kolayca Video Chat ile iş görüşmesi yapabilirler.

Daha iyi aday deneyim sağlamak

Aday deneyimi giderek daha da önem kazanmaktadır. Adayın tercihleri ​​ve istekleri değişiyor ve günümüz iş piyasasında görmezden gelinemiyor. İşverenler, adayın iyi bir ilk izlenime sahip olması için eşsiz bir işe alım deneyim yaratmalıdırlar. Bu nedenle, adayların ihtiyaçlarına saygı gösterilmesi, şirket markanız için olumlu bir izlenim bırakmaya yardımcı olur. Video görüşmeleri ile başvuru sahiplerinin seyahat etmeleri veya çalıştıkları iş yerlerinden bir gün izin almaları gerekmez.  Bu nedenle zamanlama sorunları veya masrafları yüzünden ilk tur mülakatından kaçınmayarak yeni iş görüşmesini mesai saatleri içerisinde yapabilecekler. Üstelik adayların birçoğu hala yüz yüze görüşmelere büyük önem verir. Çoğu aday için, telefon ile yapılan mülakat kendilerini düzgün bir şekilde sunmak için uygun bir seçenek değildir. Video Chat görüşmeleri yüz yüze mülakat deneyimini kaybetmeden etkili bir alternatif olması onlar içinde eşsiz bir deneyim sunuyor.

Daha iyi tarama, daha iyi eşlemler

Video Chat, mülakatların ilk tur görüşmelerin daha verimli olmasını sağlar ve böylece en iyi adayı seçme şansınızı arttırır. Video Chat görüşmelerde ilk seçimin yalnızca CV (bilgi ve deneyim) değil, aynı zamanda ‘iletişim becerileri’ üzerine dayandırılması mümkündür. Web kamerası aracılığıyla çok daha hızlı ilk görüşmeleri yapmak için ofisteki çok zaman alan görüşmelerin yerine geçerek, daha fazla aday ile görüşme yapmanızı sağlar. Bununla birlikte görüşmeleri kaydetmek ve adayın yanıtlarını sıralamak veya yorumlamak gibi olanaklar, adayları karşılaştırmak ve gözden geçirmek için çok daha kolay bir seçenektir.

İş Alım süreçlerini kısaltmak

Yüz yüze yapılan toplantılar için zamanlama planlamak için gereken süre, bir kuruluşun işe alım sürecinde gecikmelere neden olan ana nedenlerden biridir. Günümüzde adaylar daha hızlı ve etkin bir süreç talep ediyor. İşe alım süreçlerini standart prosedürlerden çıkararak daha hızlandırarak adayları memnun edebilir. Adayları görüşmelere hızlı dahil edebilen şirketlerin avantajları vardır. Video görüşmelerini kullanarak işe alınma süresini azaltmak, kuruluşların rekabette öne geçip en iyi yeteneği alması için bir değişiklik sunar.

Video Chat ile ilgili detaylar için dilediğiniz zaman bizimle chat@spechy.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.