Müşteri Hizmetleri Canlı Destek

OmniChannel Müşteri Hizmetlerinde Canlı Destek Uygulaması

OmniChannel- Müşteriler bugün, müşteri hizmetleri için geniş bir iletişim kanalı kullanmak istiyor ve tercihleri ​​hızla değişirken, onlara sunulan tüm kanallarda kesintisiz ve tutarlı çevrimiçi deneyim elde etmeyi umuyorlar.

İşletmelerin birden fazla kanalda varlığını artırması artık bir seçenek olmaktan çıkıp gereksinim haline geliyor. Gelişen müşteri ihtiyaçlarına ve değişen müşteri davranışlarına ayak uydurmanın önemli bir parçası da çok kanallı müşteri hizmetlerini

Uygulamalarını en etkin şekilde oluşturmak.

Bu makalede, çok kanallı (Omni Channel) müşteri hizmetleri talebinin ardındaki nedenleri incelemek, en zorlu yönlerini göz önüne alarak, bu zorlukların Canlı Destek yazılım özellikleri kullanılarak nasıl ele alınabileceğiniz konusundaki düşüncelerimizi paylaşmak istiyoruz.

Omnichannel’in Arkasındaki Nedenler

Yeni dijital çağın farkındalığı ile müşteriler daha bilgili ve öngörülü hale geliyor. Yeni iletişim kanalları hızlı ve öfkeli bir şekilde ortaya çıkıyor ve müşterilerin şirketlerle etkileşim biçimini önemli ölçüde değiştiriyor. Artık şirketlerin müşteri isteklerine hızlı ve etkili tepki vermelerini bekleyen müşteriler uzun cevap ve çözüm sürelerine karşı dayanmıyorlar. Günün 24 saati dijital bağlantısının yeni normunun müşteri hizmetleri yanıt süresi beklentilerini günlerden saatler, dakikalar veya saniyelere kadar düştüğünü görüyoruz.

Herhangi bir sorun veya soru olması durumunda müşteriler kendileri için en uygun kanallarla şirketlerle iletişime geçmeyi dener ve destek ekipleri zamanında yanıt vermezlerse, müşterilerin alternatif kanallara iletişime geçmesi daha muhtemel hale geliyor. Kanallar arasında hareket ederken bilgileri tekrarlamak, müşterileri hayal kırıklığına itmenin kaynağı olabilir. Müşteriler artık tüm iletişim kanallarının birlikte olduğunu görmek istiyorlar.

Mükemmel bir dünyada, müşteriler aynı müşteri hizmetleri temsilcisiyle iletişime geçmeyi ve aynı sorun ile ilgili en son bıraktıkları yerde bir müşteri hizmetleri etkileşimi bulmayı umuyor. Müşterilerin çok kanallı olan bir müşteri hizmetinden bekleyebilecekleri en temel işlev budur.

Beklentilerle Başlayın

Kendinizi müşterileriniz yerine koyun, müşteriler beklemek, kendilerini tekrarlamak, kuyruklar ve sistemler arasında geri dolaşmak istemezler. Canlı Destek yazılımı, bu zorlukları çözmek ve daha iyi bir müşteri deneyimi elde etmek için mükemmel özellikler yelpazesi sunmaktadır.

  1. Birden Çok Kanalla Anlık Erişim Sağlayın

Web sitenize Canlı Sohbet düğmesi eklemek müşterilerinizin anında Müşteri Desteği ile iletişime geçmesini ve sorunlarının en kısa zamanda çözmesini sağlar. Ayrıca, çeşitli sosyal ağlarla (Linkedin, Facebook, Twitter, Google+) entegre edebilmenin yanı sıra e-posta imzanıza bir sohbet bağlantısını ekleyebilirsiniz, böylece müşterilerin bir sorun yaşadıkları zaman size ulaşmalarını kolaylaştırabilir ve hızlı bir cevap verebilir ve onlardan ek bilgi talep edebilirsiniz.

  1. Tutarlı ve Etkin İletişimin Sağlanması

Birden fazla gelişmiş özelliklere sahip olan Canlı Destek, ekibiniz ile etkili bir şekilde iş birliği yapmaları ve bir müşteri geçmişini görerek doğru departmana sorunsuz bir şekilde aktarabilmelerini sağlar. Konuşma, müşterinin tüm hikâyeyi tekrar anlatmasına gerek kalmadan devam eder.

Web site ziyaretçilerinizi gerçek zamanlı izleyerek müşterilerinize verilecek desteği onların sorun yaşadıkları sayfalardan doğrudan destek vermenize yardımcı olur.

Müşterinin sorusunu anında üyelik geçmişiyle ilişkilendirmenize ve müşterinin sorununu en kısa zamanda çözmek için en uygun yolu bulmanıza olanak tanır.

  1. Her Müşteri İçin Geçmiş Kayıtlarını Tutun

Her Canlı Sohbet oturumunun sonunda, sohbetin gerçek zamanlı olarak ayrıntılı bir e-posta transkripti alırsınız. Bu, çevrimiçi haberleşmenizin geçmişini tek bir yerde takip etmek için tüm Müşteri Hizmetleri ekip üyeleri için güçlü bir veritabanı oluşturmanıza ve Omnichannel olmanıza olanak tanır.

  1. Ekran Paylaşımı

Internet siteniz üzerinde yaşanan problemlerle ilgili onların ekranlarını gerçek zamanlı görerek anında destek verebilirsiniz. Müşterileriniz sizin yönlendirmeleriniz ile eşsiz müşteri deneyimi yaşarlar. Omnichannel deneyimin olmazsa olmazı diyebiliriz.

  1. Video Chat

İsterseniz sizinle yüz yüze görüşmek isteyen müşterilerinize anında görüntülü görüşme başlatabilir ve bu görüşme ile onlara güven sağlayabilirsiniz. Video Chat Omnichannel da ilerleyen zamanlarda önemli bir rol oynayacağını inanıyoruz.

  1. Chat Bot

Daha hızlı hizmet vermek sorunları daha hızlı tanımlamak adına önce müşterilerinizi chat bot ile karşılayabilirsiniz. Bu şekilde hızlı çözüm sağlayarak onların memnuniyetini artırabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için www.spechy.com internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.