A.C.E. Awards

Mükemmel Müşteri Deneyimi (A.C.E AWARDS 2018)

 

 

Firmalarla yaşanan sorunlara çözüm bulmak ve diğer müşterilerin firmalar hakkındaki yorumlarını paylaşmalarına yardımcı olan sikayetvar.com, şikayetçi müşteriler için yılda 400 bin anket düzenliyor. Ayrıca düzenlenen anketlerle mükemmel müşteri deneyimini tanımlamak için “Müşteri Deneyimi Endeksi” oluşturuluyor. Endeksin amacı, “En iyi müşteri deneyimi yaşatan firmaları” belirleyip, memnuniyet düzeylerini, Churn’dan kaçınma, şikayet ve teşekkür oranlarını inceleyerek A.C.E Awards yarışması ile taçlandırmak.

İlki 3 yıl önce gerçekleştirilen ve 51 adaya ödül veren, Türkiye’nin müşteri memnuniyetini ölçen, bu yıl 4. kez verilecek olan, alanında ilk ve tek yarışması A.C.E. (Achievement in Customers Excellence) Awards 2018 sahiplerini buldu.

Hangi markalar müşteri memnuniyetine en çok önemi veriyor?

400 bin anket sonucunda A.C.E Awards 2018 yarışmasında 19 sektörde müşteri memnuniyetine önem veren ulusal ve uluslararası 57 markada ilk üçler ödülle buluştu.

Kısaca söylemek gerekirse firmaların işi sadece ürünü satmakla bitmiyor…

Dijital platform, beyaz eşya, televizyon, cep telefonu, giyim, elementer sigorta, hayat emeklilik, kombi, iletişim, kargo, ISS, özel bankalar, katılım bankaları, kamu bankaları, online ticaret, pazar yeri, otomativ, otomativ üst segment ve ulusal zincir marketlerinde toplam  57 markanın buluştuğu yarışmada, müşteri memnuniyetine önem vermenin ne kadar önemli olduğunu belirtmişler.

Müşterinin ihtiyacının giderilmesi ve markadan isteğinin karşılanması müşteri memnuniyeti kavramını ortaya çıkartıyor. Araştırmalar sonucunda firmalar ise yeni bir müşteri elde etmenin, mevcut müşterileri el üstünde tutmaktan 5-10 kat daha maliyetli olduğunu anlamış durumdalar.

2017 Yılı iletişim sektöründe, müşteri memnuniyetine en çok önemi veren marka Turkcell oldu.

Turkcell Müşteri Deneyimi ve Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Öztürk başarısının altında yatan kaynakları, dijital müşteri deneyimini üst seviyede tutmak için sürekli olarak birçok yenilik ve altyapı çalışmalarına güç katmak olarak belirtmiş.

Aşağıdaki pdf’te  A.C.E Awards 2017 yarışmasında ödül alan 57 şirketi görebilirsiniz.

 

Awards 2017_2