Çok Kanallı Çağrı Merkezi Modeli Perakende Deneyiminizi Nasıl Geliştirir?

Teknoloji geliştikçe çağrı merkezleri, müşterilerine daha iyi hizmet vermek ve daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabilmek için teknolojik süreçlere ihtiyaç duymaktadır. Kullanılacak teknolojiyi seçerken, yöneticilerin birçoğu çok kanallı çağrı merkezini tercih etmektedir.
Çok kanallı çağrı merkezi modeli perakende deneyiminizi iyileştirir ve aynı zamanda, temsilcilerin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmaktadır.

Çok Kanallı Çağrı Merkezi (Omnichannel) Nedir?

Çok kanallı iletişim merkezi, temsilcilerinizin müşteriler ve müşterilerle iletişim kurmak için çeşitli araçlara erişmesine olanak tanır. Çok kanallı bir çağrı merkezi için iletişim seçeneklerinden bazıları şunlardır:

  • WebChat
  • Telefon çağrıları
  • Sosyal medya
  • E-posta
  • Metin mesajları (SMS)

Omnichannel, temsilcilerinize ihtiyaç duydukları iletişim araçlarını sağlar. Telefon görüşmeleri, e-posta ve sosyal medya yoluyla müşterilere yardımcı olmaları için onları eğitebilirsiniz. Çok kanallı çağrı merkezi modeli perakende deneyiminizi iyileştirir, kontrol mekanizmanızı geliştirir.

Tüm İletişim Kanallarınızda Perakende Deneyiminizin Verimliliğini Artırın

Müşterilerin deneyimlerinizi daha kolay ve konforlu hale getirmek açısından teknoloji önemli bir rol oynamaktadır. Bu bağlamda geliştirilen ve yerleşik ya da bulut tabanlı olarak sunulan Spechy, Perakende deneyiminizi ve iletişim çözümlerinizi, gerçek-zamanlı yönetmeyi sağlamaktadır. Böylece tüm süreçleri hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmeyi mümkün kılmaktadır.

Çok Kanallı Çağrı Merkezi Modelinin Perakende Deneyiminize Olan Faydaları

İletişim silolarını ortadan kaldıran çok kanallı bir çağrı merkezi sistemi; iletişim seçeneklerinizi birleştirerek çağrı merkezi temsilcilerinize daha iyi bir deneyim sunar. Müşterilerden veri toplayarak perakende deneyiminizi geliştirir ve genel iletişimi kuvvetlendirerek size sayısız fayda sağlar.

 

  • Daha Fazla İletişim Seçenekleri

Günümüz tüketicileri, çoğu durumda telefon görüşmelerinin kısıtlanmasından hoşlanmamaktadır. Müşterilerin %80’inden fazlası, geri bildirimler için e-posta yöntemini tercih ettiklerini söylüyor. Müşterilerin yaklaşık %45’i ise soruları olduğunda canlı bir temsilciyle konuşmak seçiyor.

Çok kanallı bir çağrı merkezi kullanarak perakendenizdeki müşterilerinizin değişen tercihlerine uyum sağlayabilirsiniz.

 

  • Çağrı Merkezi Temsilcileri için Daha İyi Deneyimler

Omnichannel çağrı merkezleri çalışan temsilciler, çeşitli araçları kullandıkları için daha fazla deneyim kazanabilmektedir. Çok kanallı bir sistem, güne yenilik katar, çalışmayı daha yönetilebilir hale getirir ve çalışanlarınızın şirket içi çağrı merkezlerinde çalışanlardan daha fazlasını öğrenmesini sağlar.

 

  • Satışları ve Perakende Deneyiminizi Artıran Veri Toplama İşlemleri

Verileri toplamak ve analiz etmek; satışlarınızı, perakende deneyiminizi ve müşteri deneyiminizi artıran daha fazla bilgi verebilir. Çağrı aracıları yalnızca her bir müşteriyle olan geçmiş etkileşimleri görmez. Tüm aramaları daha başarılı kılacak genel eğilimleri görebilmektedirler.

 

  • Müşterilerle Geliştirilmiş İletişim

İşletmenizin müşterilerle iletişimi iyileştiğinde; şirketin marka değeri de perakende deneyimi de güçlenecektir.

Çok kanallı bir çağrı merkezi, tüm iletişim kanallarını entegre ettiğinden, iletişim süreçleri için daha az zaman harcayabilirsiniz. Bu sayede müşteriler, çevrelerinde şirketiniz hakkındaki olumlu deneyimlerini anlatmaya devam edecekler. Markanızın itibarı arttıkça, satışlarınız ve perakende deneyimiz artacaktır.

 

  • Perakende Performans Ölçümleme Kriterleri

Perakende tutarlılık, yönetim, büyüme ve geliştirme açısından oldukça zor bir satış kanalıdır. Fiziksel sınırlamalarından dolayı, perakende kanalını yöneten şirketler, bu kanalda farklı bir çok kriteri göz önünde bulundurmaktadır. Müşterilerine sundukları iletişim deneyimi ile omnichannel sistemler sayesinde, temsilcilerinize ihtiyaç duydukları iletişim araçlarını sağlar.

Çok Kanallı Çağrı Merkezi Modeli Perakende Deneyiminizi İyileştirir ve İhtiyacınız Olan Merkezi Sistemini Size Sağlar!

Çok kanallı çağrı merkezi modeli, perakende deneyiminizi iyileştirmek için ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahiptir. Birçok yöneticinin bu modeli tercih etmesinin en büyük sebepleri ise müşteri ve perakende deneyimine olumlu ivme kazandırmasıdır.

Sürekli değişen bir dünyamızda yeniliklere ayak uydurmak zor olabilmektedir. Spechy, düzenli olarak yeni özellikleri ve entegrasyonları sayesinde güncel kalmanıza yardımcı olacaktır. Siz de çağrı merkezinizi Spechy ile gelecek için hazırlayın ve hem müşteri, hem çalışan, hem de perakende deneyiminizi ve memnuniyetinizi artırın!

Kingbetting giriş - Sekabet -
ecasino.pro